Sportteljesítmény növelése
Van vajon olyan sportoló, aki még nem találkozott a szorongás érzésével? Aligha. A felbukkanó, leginkább önértékelési zavarban gyökeredző kételkedés, az elvárások okozta megfelelési kényszer, a mi lesz, ha kudarcot vallok, és még hosszan sorolhatnám… Ezek arctalan félelmek. De léteznek konkrét félelmek is, például a sérüléstől. Félve, szorongva nem lehet sikeresen szerepelni. Mindezek okozója, a siker reményével kereshető a tudatalattiban, és leginkább egy gyerekkori trauma érzelmi lenyomataként fogunk rátalálni.
Egy másik lényeges és ezért sorsdöntő tényező a koncentráció, illetve a figyelem leszűkítése. A zavaró tényezők figyelmen kívül hagyása. Célszerű átbeszélni a versenyzővel minél részletesebben a verseny során rá váró feladatokat és lehetséges külső impulzusokat, leginkább a tudatalatti nézőpontjából. Igen hasznos kulcsszavakat meghatározni, amelyeket szuggesztiókkal összeépítve, a feladat végrehajtás egyes kritikus szakaszaiban mentális mankóként használhat, a magára maradt sportoló.
Sorsdöntő tényező az önbizalom kérdése . Fogantatásunk pillanatától kezdve különböző reakcióival kondicionál minket a környezetünk, meghatározva ezzel az önbizalom- szintünket. Ez minden embernél húsbavágó tényező, de a sportolónál stopperral vagy mérőszalaggal mérhető, vagy gólokban megmutatkozó látványosságként jelentkezhet. Egy önbizalom tekintetében negatívan kondicionált versenyző igen nagy hátrányt szenved, önbizalomtól duzzadó ellenfelével szemben. A Hipnózis és a TH technika felhasználásával sikeresen kiprogramozhatóak az önszabotáló tudatalatti tartalmak, és pozitív kondicionáltságot érhetünk el.
Motiváltság nélkül nem lehet sikereket elérni. A motiváltság keretein belül, pedig el kell érni –ha nem lenne meg-, hogy külső motiváltság helyett belső motiváltság serkentse a sportolót. Tehát ne a megélhetés miatt, vagy a környezet elvárásainak való megfelelési kényszer okán, hanem saját élvezete, boldogsága miatt sportoljon, illetve törekedjen a sikeres megmérettetésre. Itt is hitrendszeri okok határozhatják meg az eredendő motivációt: apám fiatalon megsérült, bennem látja az ő be nem teljesedett sportkarrierjét.
A fentiek azt hiszem, érzékletesen bemutatják, hogy a tudatalattiban való kellő rendcsinálás nélkül igen nehéz jó eredményt produkálni. Magam is drukker- típus vagyok, ezért számomra különös motivációval bír, ha sportolóval foglalkozhatok.
Szóval, hajrá…!
Néhány név azok közül, akik már megtapasztalták a sporthipnózisban rejlő lehetőséget!
Usain Bolt
Cristiano Ronaldo
David Beckham
Tiger Woods
Novak Djokovic
Michael Phelps
Michael Jordan
Shaquille O’Neal
Mike Tyson
Andre Agassi
Darren Fletcher
Ha ezek a világklasszis sportolók meglátták már a
Hipnózisban rejlő lehetőséget, akkor Ön megengedheti
magának, hogy ne így tegyen?
Mire számíthat a kezelés alatt?
Az ülés kezdetén, a megbeszélés során tisztázzuk, mi a probléma, milyen változást szeretne elérni a sportoló, illetve miért akar változást. Leromlott a teljesítménye, sérülés okozta belső gát alakult ki benne vagy valami eredendő kisebbrendűségi érzés következtében nem tudja kibontakoztatni a benne rejlő lehetőségeket?
A tudatalatti egészen banális gyökérproblémákat képes tárolni, amelyek miatt elmarad a várva várt siker! Néhány ülés egészen látványos, esetleg fantasztikus sikert eredményezhet!
További háttértámogatást jelenthetnek a vizualizációs technikák és egyéb mentális segédeszközök, hogy a sportoló végre megélhesse azt a sikert, amire a képességei és az elvégzett edzésmunka alkalmassá tehetik.
És végül, de nem utolsó sorban, mi szurkolók is jól járunk...
Egy remek példa arra, hogy a külső körülmények milyen erősen befolyásolhatják a hitünket önmagunkban és ezáltal a teljesítményünket!